ÜDVÖZÖLJÜK A
HONLAPJÁN!

Konferencia

"Víz a tájban" konferencia

Dátum: 2022. november 16.

Helyszín: a Tiszatáj Közalapítvány Látogatóközpontja, 3579 Kesznyéten, Szamárháti-tanya
Térkép a megközelítéshez

Szervezők

• Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

• Tiszatáj Környezet- és Természetvédelmi Közalapítvány

A konferencia témája, aktualitása

A természetvédők már évtizedek óta érzékelik a természeti értékek pusztulását, degradálódását a klímaváltozás okozta időjárási anomáliák miatt. A vízhiányt különböző élőhely-rehabilitációs programok megvalósításával próbálták orvosolni. A klímaváltozási folyamat előrehaladásával azonban egyre világosabbá válik, hogy az érzékeny természeti rendszerekben bekövetkező negatív változások által jelzett problémák már a mezőgazdálkodásban is jelentkeznek, terméskiesést, és végső soron a lakosság  élelmiszer-ellátásának veszélyeztetettségét okozva. A 2021-22-es év rendkívüli aszálya felhívta a figyelmet a megoldáskeresés és a cselekvés fontosságára.

A konferencia különböző szakterületek képviselőinek előadásain keresztül kíván fórumot adni a probléma elemzéséhez, a lehetséges megoldások bemutatásához.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt, a regisztrációt érdemes minél előbb megtenni!

9:00-10:00: Érkezés, regisztráció

10:00-10:20: Köszöntőt mond Jakab István, az Országgyűlés alelnöke

Előadások:

10:20-10:50: Szólláth Tibor, a NAK alelnöke:
"A magyar gazda nem ellenség, hanem lehetőség"

10:50-11:20: Lábdy Jenő, az Országos Vízügyi Főigazgatóság műszaki főigazgató-helyettese:
"A hazai vízellátottság jelenlegi adottságai"

11:20-11:50: Kajner Péter, a WWF Magyarország szakértője:
"Vízvisszatartásra alapozott tájhasználatváltási kezdeményezések a Tisza hazai vízgyűjtőjén"

11:50-12:00: Szünet

12:00-12:30: Medgyesi Gergely Árpád, a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság igazgatója:
"A Hortobágy Ramsari terület helyzete, különös tekintettel a szélsőséges vízjárás hatásaira és a megoldási lehetőségekre"

12:30-13:00: Bodnár Mihály, a Debreceni Egyetem Tiszatáj Kihelyezett Tanszék tiszteletbeli docense:
"A belvízi öblözet szintű vízmegtartás gyakorlati tapasztalatai"

13:00-13:30: Szigeti Tamás, a Kalocsai Öntözési Közösség ügyvezetője:
"Az öntözési közösségek működése a gyakorlatban"

13:00-14:00: Hozzászólások és a konferencia zárása

14:00-15:00: Ebéd

Regisztráció

A konferencián való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött a helyszín korlátozott befogadóképessége miatt (maximum 60 fő). Amikor a terem befogadóképességét elérik a jelentkezések, a regisztrációt lezárjuk, amiről a regisztrációs felületen tájékozódhat. Köszönjük megértését és együttműködését!

Jelentkezési határidő: 2022.11.14., hétfő, 17:00 óra

A részvételre való jelentkezéshez kérjük, töltse ki az alábbi űrlapot, majd nyomja meg az űrlap alján található "Küldés" gombot. Ezt követően csúsztassa az oldalt az űrlap elejéhez, ahol a rendszer esetleg további biztonsági kérdéseket tehet fel, amelyekre a kérdéseknek megfelelő képekre kattintva lehet válaszolni. A sikeres ellenőrzésről, küldésről a visszajelzést szintén az űrlap legelején olvashatjuk.

A regisztráció beküldését követően a rendszer a kitöltött űrlapról automatikusan másolatot küld az Ön által megadott e-mail címre.

/Ha a regisztrációval kapcsolatban valamilyen technikai problémája merülne fel, írjon a konferencia@tiszatajkozalapitvany.hu e-mail címre./

Letölthető dokumentumok