Rendezvényeink

Ragadozó madár Nyílt Nap - Baglyok, ölyvek és vércsék

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a Tiszatáj Közalapítvány Látogatóközpontjában, a kesznyéteni Szamárháti-tanyán 2024.08.24.-én szombaton, 10:00 és 15:00 óra között megrendezésre kerülő RAGADOZÓ MADÁR Nyílt Napunkon, ahol a kilátogatók sok érdekes dolgot megtudhatnak hazánk baglyairól, ölyveiről és vércséiről.

Időpont: 2024.08.24. 10:00-15:00 óra között

Helyszín: a Tiszatáj Közalapítvány Szamárháti Látogatóközpontja, Kesznyéten külterületén a Szamárháti-tanyán

Programok:

• 11:00: a "Ragadozó madarak" témakörben meghirdetett rajzpályázatunk eredményhirdetése

• 11:30-12:30: "Feltárul a hazai bagolyfajok ismeretlen világa" - Petrovics Zoltán ornitológus előadása

• 12:30-13:30: Ebéd - szürke marha gulyásleves, 1.000 Ft/adag adomány fejében. - Óvjuk közösen környezetünket, ezért hozz magaddal tányért, evőeszközt, poharat!

• 13:45-14:30: Tanyamustra - Lenner Ádám természetvédelmi menedzserrel

Egész napos programok:

• Találkozz élő ölyvekkel, baglyokkal! - Kiss Balázs (Magyar Környezetgazdálkodási és Vidékfejlesztési Társaság) és madarai közreműködésével

• Köpetelemzés - Mit rejt a bagolyköpet? (Csontok, szőrök, kitinpáncélok felfedezése a köpetekben.)

• Koboldozás - Ismerkedés a gazdaság két szelíd házibivalyával és szelíd szürke marhájával

• Kecskeetetés

• Pásztorjátékok