Üdvözöljük a Tiszatáj Környezet- és Természetvédelmi Közalapítvány honlapján!

Szamárháti Látogatóközpont és bemutató gazdaság

A Látogatóközpont és bemutató gazdaság kizárólag előre egyeztetett időpontban fogad vendégeket jelenleg, megértésüket köszönjük!
fotomontazs

A Közép-Tiszavidék északi részén elterülő Taktaköz kistáj déli csücskébe invitálunk minden kedves érdeklődőt, a formakincseiben és élővilágában a hajdani árvízjárta vidék emlékét még őrző, morotvákkal, mocsarakkal, bokorfüzekkel és keményfaligetekkel tarkított füves puszták különleges hangulatú világának felfedezésére. Szamárháti Látogatóközpontunk, mely természetvédelmi oltalom alatt álló területen, a Kesznyéteni Tájvédelmi Körzetben található, kellemes kikapcsolódási helyszínt nyújt mind a természetbarát kirándulók, családok, mind a több napot itt eltölteni szándékozó nagyobb felnőtt- vagy gyermekcsoportok számára, de akár vállalati vagy szakmai rendezvények lebonyolításához is ideális környezetet biztosít.

• Természetközeli, vegyszermentes módon tartott őshonos háziállatok bemutatása (magyar szürke marha, magyar házibivaly, parlagi kecske, racka juh, ló, parlagi szamár);
  • Bográcsolási, szalonnasütési lehetőség;
  • Helyszín biztosítása családi és osztálykirándulásokhoz, táborokhoz, vállalati tréningekhez csendes, nyugodt környezetben a Kesznyéteni Tájvédelmi Körzet szívében;
  • Szálláslehetőség kutatási, környezeti nevelési és egyéb szakmai programok résztvevői számára;
  • Szakmai napok szervezése, egyéb rendezvények lebonyolítása;
  • 50 személyes konferenciaterem

Megközelítés

Az alábbi térkép a Tiszaújvárosból induló megközelítési útvonalat tartalmazza. A térképet mozgathatja, ha a képbe kattint és lenyomva tartja az egérgombot. A "+" jellel nagyíthatja, a "-" jellel kicsinyítheti a térképet.

GPS koordináták: 47°59'14.0"N 21°03'38.0"E (47.987215, 21.060555)

A Látogatóközpont megközelíthetősége Tiszaújvárosból a Sajó-híd járhatósága esetén:

(Örömmel tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy a felújítást követően 2018.11.16-tól ismét megnyílt a forgalom előtt a kesznyéteni Sajó-híd.)

Árak
2020.01.01-től

Szolgáltatás megnevezéseBruttó ár (Ft)
Kulcsosház jellegű szálláslehetőség 2-3 ágyas, fürdőszobás, fűthető szobákkal
Konyhahasználati lehetőség, a folyosón közös hűtőszekrény és televízió. A szobák egész évben rendelkezésre állnak.
Pótágyazásra nincs lehetőség.
Összes férőhely: 16 fő
8.000 Ft/szoba/éj
Nyári kutatószállás 4 személyes, emeleteságyas szobákkal, fűtés nélkül
Vizesblokk az épület végén.
Ezeket a szobákat a fűtési szezonon kívül (nyáron) célszerű igénybe venni.
1.800 Ft/fő/éj
Konferenciaterem 25.400 Ft/nap
Belső udvar kibérlése 12.700 Ft/nap
(40 főig)
Eszközhasználat (étkészletek, evőeszközök, stb.) 6.350 Ft/alkalom
A gazdaság bemutatása körbevezetéssel
(Előzetes egyeztetés szükséges!)
külön megbeszélés szerint, csoportok részére árajánlatküldéssel

Az árváltoztatás jogát fenntartjuk.

Étkezési lehetőségekről:
A vendégszobák igénybevétele esetén a vendégkonyha, valamint a szabadtéri főzés-sütés eszközei ingyenesen használhatók.
Élelmiszerbolt a tanyán nem, de Kesznyétenben (kb. 1,5 km) több is található.

Egyéb felmerülő igények, speciális rendezvények, programok tervezése esetén keressen meg minket bátran, egyeztetünk!

További információ: Harangozó Edit, e-mail: info@tiszatajkozalapitvany.hu;
telefon (munkanapokon, 9:00-16:00 óra között): 0036 30 3247797.

A Látogatóközpont előrelátható foglaltsági állapota:

Videó a Látogatóközpontról

A videó lejátszásának indításához kattintson a képre!